TakMedia - jedną z najlepszych agencji SEO/SEM w Polsce

TakMedia - jedną z najlepszych agencji SEO/SEM w Polsce

Komunikat o braku certyfikatu SSL w Google Chrome

Google coraz większą uwagę przykłada do tego, żeby użytkownicy sieci otrzymywali coraz lepsze informacje, wymaga od właścicieli stron internetowych, aby te były jak najlepiej zoptymalizowane i wygodne w użytkowaniu, ale też w coraz większym stopniu stawia na nasze bezpieczeństwo. Coraz częściej w Internecie zostawiamy wrażliwe dane takie jak numery kart płatniczych, dane osobowe, które w niepowołanych rękach mogą nam zaszkodzić i wpędzić w duże problemy. Google zdaje sobie sprawę z tych zagrożeń, dlatego postanowiło wyjść naprzeciw użytkownikom sieci i stara się uświadamiać osoby prowadzące strony o konieczności stosowania odpowiednich zabezpieczeń podczas przesyłania wrażliwych danych. W przypadku gdy nie poprawisz bezpieczeństwa przesyłania danych na swojej stronie, Google Chrome będzie wyświetlał komunikat o niebezpieczeństwie.

Kiedy komunikat będzie się wyświetlał?

Od Października 2017, czyli już raptem za miesiąc, w nowej wersji przeglądarki internetowej Google Chrome (wersja 63), Google wprowadzi  ostrzeżenia o braku zabezpieczeń stron, które zbierają wrażliwe dane ale nie przesyłają ich za pośrednictwem protokołu HTTPS. Informacja ta będzie się wyświetlać nie tylko w sklepach internetowych, gdzie często podczas transakcji potrzebne są dane do płatności i dane osobowe, ale także na wszystkich stronach gdzie zainstalowany jest formularz kontaktowy. Jeżeli posiadasz bloga z zapisem do newslettera, lub stronę wizytówkę z formularzem kontaktowym również musisz zainstalować certyfikat SSL, aby Chrome nie wyświetlał komunikatu o niebezpieczeństwie na Twojej stronie.

 

 

 

Jak wpłynie taka informacja na moich użytkowników?

Informacja o niebezpieczeństwie na stronie może znacznie wpłynąć na konwersję. Jeżeli prowadzisz bloga lub posiadasz małą stronę, może nie być to aż tak istotnym elementem, jednak wielu użytkowników może się zniechęcić do tego, aby zostawić swój kontakt. Gorzej wygląda sytuacja w sklepach internetowych. W przypadku gdy użytkownik podczas dokonywania transakcji zobaczy informację o niebezpieczeństwie, zapewne z niej zrezygnuje żeby nie narażać się na ewentualne straty. Reputacja Twojej marki również na tym ucierpi.

Dbanie o bezpieczeństwo użytkowników w sieci to kolejny krok Google w dobrą stronę, który odczujemy wszyscy.

 

Ocena: 5.0/5. 1 ocena.
Chwileczkę...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email